Kıbrıs Tercüman

ŞİMDİ ÜRETME VAKTİ…

ŞİMDİ ÜRETME VAKTİ…
08 Eylül 2021 - 10:27

T.C. Resmi Gazete’de yayımlanan karar ile KKTC’de üretilen ürünler Türkiye ve Türkiye’nin anlaşmalı olduğu ülkelere ihraç edilebilecek.

 

Başbakan Yardımcısı, Ekonomi ve Enerji Bakanı Erhan Arıklı, sosyal medya hesabından T.C. Resmi Gazete’de yayımlanan Türkiye Cumhuriyeti ile KKTC arasında ticaretin ve ekonomik iş birliğinin geliştirilmesine ilişkin kararı paylaşarak, “şimdi üretme vakti” dedi.

“ÜRETTİKLERİMİZİ TÜRKİYE VE TÜRKİYE’NİN ANLAŞMALI OLDUĞU ÜLKELERE SATABİLECEĞİZ”

Söz konusu anlaşmanın Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından onaylanarak yürürlüğe girdiğini belirten Arıklı, “Böylece KKTC’nin ticarette önü açılmıştır. Bu anlaşma ile artık ürettiğimiz her şeyi Türkiye’ye ve Türkiye’nin anlaşma yaptığı 3.  ülkelere rahatlıkla  satabileceğiz…” ifadelerini kullandı.

Arıklı’nın konuyla ilgili paylaşımı şu şekilde:

“Şimdi üretme vakti…

Türkiye Cumhuriyeti Ticaret Bakanı Sayın Mehmet Muş ile imzaladığımız iki ülke arasındaki ticarete ilişkin milletlerarası andlaşma, Cumhurbaşkanımız Sayın Erdoğan tarafından onaylanarak yürürlüğe girmiştir.

Böylece KKTC’nin ticarette önü açılmıştır. Bu anlaşma ile artık  ürettiğimiz her şeyi Türkiye’ye ve Türkiye’nin anlaşma yaptığı 3.  ülkelere rahatlıkla  satabileceğiz…

Haydi Kıbrıs’ım, şimdi planlı üretim vakti.”

 

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Copyright © 2021 - Tüm hakları saklıdır.