Kıbrıs Tercüman

AkhisarsporMKE AnkaragücüAytemiz AlanyasporAntalyasporİstanbul BaşakşehirBeşiktaşBursasporErzurum BBÇaykur RizesporFenerbahçeGalatasarayGöztepeKasımpaşaKayserisporAtiker KonyasporTrabzonsporDemir Grup SivassporYeni Malatyaspor

Okan Buruk çatlağı! Fenerbahçe’nin yeni teknik direktörü…

Teknik direktör arayan Fenerbahçe’de gündeme Okan Buruk geldi. Yapılan toplantılar sırasında Okan Buruk ismi geçse de 48 yaşındaki teknik direktörün camiada kabul görmeyeceği savunuluyor. Öte yandan Okan Buruk’un da Fenerbahçe’de çalışmak konusundaki kararı net değil. İşte yaşananlar…

Okan Buruk çatlağı! Fenerbahçe’nin yeni teknik direktörü…
01 Ocak 2022 - 11:52

Vitor Pereira sonrası teknik direktör arayışlarını sürdüren Fenerbahçe‘de gündeme sürpriz bir şekilde Okan Buruk geldi. Sarı-Lacivertli yöneticilerin yaptığı toplantılarda Okan Buruk ismi yer alsa da camiada 48 yaşındaki teknik direktörün kabul görmeyeceği düşünülüyor.

FENERBAHÇE’DE OKAN BURUK SESLERİ YÜKSELDİ

Vitor Pereira’nın ayrılmasının ardından henüz bir teknik direktörle anlaşamayan Fenerbahçe’de camia ve taraftarlar endişelenmeye başladı. Ali Koç dönemindeki kronik sorun bir kez daha kendini gösterdi. Son 3.5 yılda hiçbir hoca başladığı sezonu bitiremedi. Hatta yeni gelecek hocanın belirlenmesi de hep çok uzun sürdü. Bu sezon da benzer problem aynen devam etti. Sarı-lacivertlilerde yeni teknik adam konusunda girişimler devam ederken Okan Buruk’un adının da gündeme geldiği belirtildi. Fenerbahçe’nin tecrübeli çalıştırıcı hakkında karar verdiği belirtildi.

ALİ KOÇ DÖNEMİNİN TAM 235 GÜNÜ HOCASIZ GEÇTİ!

Ali Koç döneminde 3.5 yılda tam 235 gün takım hocasızdı. Eğer Emre Belözoğlu’nun görevde olduğu günler de bu hesaba dahil edilirse bu rakam 335 güne çıkıyor. Kısacası son 3.5 yılda yaklaşık 1 yıl hocası geçildi. 2018-19 sezonunda 18 Haziran 2018’de Aykut Kocaman gittikten sonra 1 ay hocasız geçildi. Ardından 20 Temmuz 2018’de göreve gelen Cocu, 25 Ekim 2018’de gitti. 25 Ekim’den 14 Aralık 2018’e kadar Koeman vardı.

ERSUN YANAL İLE EROL BULUT ARASINDA 5 AYLIK BOŞLUK

Ersun Yanal dönemi 4 Mart 2020’ye kadar sürdü. 30 Temmuz 2020’de Erol Bulut gelene kadar takım Zeki Murat Göle ve Tahir Karapınar’la çalıştı. Erol Bulut’un gittiği 25 Mart 2021 tarihinden sonra da Emre Belözoğlu 1 Haziran 2021’e kadar takımın başındaydı.

HEDEF ADANA DEMİRSPOR MAÇINA KADAR HOCAYI BELİRLEMEK

Emre Belözoğlu’nun vedasından sonra da Vitor Pereira 2 Temmuz 2021’de imzaladı. Vitor Pereira ise 20 Aralık 2021’de ayrıldı ve 1 Ocak 2022 itibariyle Fenerbahçe’nin hocası belli değil. Sarı-lacivertlilerde 10 Ocak Pazartesi günü ligde oynanacak Adana Demirspor maçına kadar bir teknik direktör belirlenmesi amaçlanıyor.

ALEX VE ROBERTO CARLOS İÇİN SOMUT ADIM ATILMADI

Eğer yabancı hocalar ikna edilemezse 6 aylık geçici bir formül üzerinde durulacak. İsmail Kartal burada önemli bir alternatif olacak. Alex de Souza ve Roberto Carlos gibi isimlerin adı geçse de henüz somut bir adım bulunmuyor, sadece ihtimaller arasında tutuluyor.

OKAN BURUK ÇATLAĞI

Hatta Okan Buruk’un adı toplantılarda yer alsa da camiada kabul görmeyeceği savunuluyor. Tecrübeli teknik adamın Fenerbahçe’de çalışmak konusundaki kararı ise henüz netleşmedi.

DAUM İSMİ AĞIRLIK KAZANMAYA BAŞLADI

Hoca arayışları devam eden Fenerbahçe’de son olarak Christoph Daum da gündeme geldi. Fenerbahçe’de daha önce 2003-2006 ve 2009-2010 yıllarında görev yapan Daum’un geçiş sürecinde takımı yöneteceği iddia edildi. Henüz resmi bir gelişme olmasa da Alman çalıştırıcının ismi ağırlık kazanmaya başladı. Fenerbahçe’de yeni teknik adamın Christoph Daum olabileceği belirtildi.

LÖW VE JORGE JESUS İLE ANLAŞMA SAĞLANAMADI

Sezon ortasında bir kez daha hocasız kalan Fenerbahçe’de yeni teknik direktör getirmek kolay olmuyor. Özellikle yabancı hocaları ikna etmek mesele oluyor. Hem kulübün geçmiş dönemde hoca istikrarsızlığı hem maddi konular hem de takımın ligdeki mevcut durumu güven vermiyor. Joachim Löw ve Jorge Jesus gibi kariyerli teknik direktörlerin kapısı çalınsa da beklenen gelişme sağlanamıyor.

(Skorer)

# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P

Copyright © 2021 - Tüm hakları saklıdır.